Transistör ürünleri

Termiyonik triyot (öteki ismiyle lamba ya da vakum tulumü), 1907 yılında icat edildi ve bu sayede radyo ve telefon kadar icatların oluşmasında önemli rol oynadı. Fakat lambalar nispeten fazla elektrik tüketmekteydi, fazla ısınıyorlardı ve kolay bozulabiliyorlardı.

Transistör ile alakadar ilk buluş belgesi Kanada’da 22 Ekim 1925 tarihinde Avusturya-Macaristanlı bir fizikçi olan Julius Edgar Lilienfeld aracılığıyla sunulmuşdolaşma. Lilienfeld bu patenti, vakum tüpleri yerine kullanılabilecek olan ilk yer etkin transistör (FET) kucakin görmek istemiştir. Fakat rastgele bir tetkik makalesi sunulmadığı ve ortada çdüzenışan bir örnek veya prototip bulunmadığı kucakin endüstri aracılığıyla çdüzenışmaları reddedilmiştir. 1934 yılında ise Alman mucit Oskar Heil, Avrupa’da model bir transistör kucakin buluş belgesi talebinde bulundu.

Transistör hakkında bilgi alın! Transistör fiyatları listesine göz atarak transistör çeşitleri alabilirsiniz. Şimdi sizde uygun fiyatlardan transistör satın al butonuna tıklayarak kapıda ödeme kargo transistör alabilirsiniz. Toptan transistör tedarikçisi olan entegre dünyası transistör satışı yapmaktadır.

17 Kasım – 23 Ayakyolu 1947 tarihleri ortada John Bardeen ve Walter Brattain Kul New Jersey’de zemin yer AT&T şirketine ilişkin Bell Laboratuarlarında çeşitli deneylerde bulundular. Bu deneylerinden birisinde germanyum kristali üzerinde kâin iki zer kontak noktasına uygulanan sinyalin çıkışının, girizgâhinden elan erdemli bulunduğunu gözlemlediler.*