Transistör Satışı

Termiyonik triyot (öteki ismiyle lamba evet da vakum tüpü), 1907 senesinde icat edildi ve bu sayede radyo ve telefon üzere icatların oluşmasında önemli gösteriş oynadı. Lakin lambalar epey lüks cazibe tüketmekteydi, lüks ısınıyorlardı ve kolayca bozulabiliyorlardı.

Transistör ile alakadar ilk buluş belgesi Kanada’da 22 Ilk teşrin 1925 tarihinde Avusturya-Macaristanlı bir fizikçi olan Julius Edgar Lilienfeld tarafından sunulmuşdolaşma. Lilienfeld bu patenti, vakum tüpleri yerine kullanılabilecek olan ilk vadi canlı transistör (FET) bâtınin başlamak istemiştir. Lakin herhangi bir tetkik makalesi sunulmadığı ve ortada çhileışan bir örnek veya prototip bulunmadığı bâtınin uran tarafından çhileışmaları reddedilmiştir. 1934 senesinde ise Alman mucit Oskar Heil, Avrupa’da misal bir transistör bâtınin buluş belgesi talebinde bulunmuş oldu.

Transistör hakkında bilgi alın! Transistör fiyatları listesine göz atarak transistör çeşitleri alabilirsiniz. Şimdi sizde uygun fiyatlardan transistör satın al butonuna tıklayarak kapıda ödeme kargo transistör alabilirsiniz. Toptan transistör tedarikçisi olan entegre dünyası transistör satışı yapmaktadır.

17 Son teşrin – 23 Mesafe 1947 tarihleri beyninde John Bardeen ve Walter Brattain Kul New Jersey’de konum vadi AT&T şirketine ilişik Bell Laboratuarlarında çeşitli deneylerde bulundular. Bu deneylerinden birisinde germanyum kristali üzerinde kâin dü değerli kontak noktasına geçerli sinyalin çıkışının, antreinden elan şiddetli olduğunu gözlemlediler.*