En ucuz Transistör fiyatları

Termiyonik triyot (öbür ismiyle lamba ya da vakum tüpü), 1907 yılında icat edildi ve bu sayede radyo ve telefon kabil icatların oluşmasında önemli rol oynadı. Ancak lambalar nispeten çokça cazibe tüketmekteydi, çokça ısınıyorlardı ve kolayca bozulabiliyorlardı.

Transistör ile alakalı ilk buluş belgesi Kanada’da 22 Ilk teşrin 1925 tarihinde Avusturya-Macaristanlı bir fizikçi olan Julius Edgar Lilienfeld tarafından sunulmuştur. Lilienfeld bu patenti, vakum tüpleri adına kullanılabilecek olan ilk vadi yüksek transistör (FET) karınin kullanmak istemiştir. Ancak rastgele bir muayene makalesi sunulmadığı ve ortada çhileışan bir örnek yahut prototip bulunmadığı karınin sanayi tarafından çhileışmaları reddedilmiştir. 1934 yılında ise Alman mucit Oskar Heil, Avrupa’da misil bir transistör karınin buluş belgesi talebinde bulunmuş oldu.

Transistör hakkında bilgi alın! Transistör fiyatları listesine göz atarak transistör çeşitleri alabilirsiniz. Şimdi sizde uygun fiyatlardan transistör satın al butonuna tıklayarak kapıda ödeme kargo transistör alabilirsiniz. Toptan transistör tedarikçisi olan entegre dünyası transistör satışı yapmaktadır.

17 Teşrinisani – 23 Mesafelik 1947 tarihleri beyninde John Bardeen ve Walter Brattain ABD New Jersey’de yer vadi AT&T şirketine ilgili Bell Laboratuarlarında çeşitli deneylerde bulundular. Bu deneylerinden birisinde germanyum kristali üzerinde bulunan dü değerli kontak noktasına geçerli sinyalin çıkışının, girişinden elan erdemli olduğunu gözlemlediler.*