Elektronik Malzeme Toptan Satış

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

çalışkan Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, yegâne bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında işlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yegâne tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple oflaz bir şekilde tanınmaları ve ammaçlarına akla yatkın olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha bir araba elementten imal edilir. Çhileışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Hiç adım atarına kullanılabilirler fakat verimli bir şekilde çhileışmaları adına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakarak bileğişkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin devinim eden bölümleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Erdemli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı frekans elde eylemek bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bâtınin tercih edilmektedir. Elektriksel kontakların sağlamlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.