Elektronik Malzeme Satışı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

çalışkan Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, nazar boncuğu bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde konulevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler nazar boncuğu tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yerinde bir şekilde tanınmaları ve lakinçlarına iyi olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz lüks elementten yapım edilir. Çhileışmaları muhtevain enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir numara adım atarına kullanılabilirler fakat randımanlı bir şekilde çhileışmaları yerine pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar muhtevain üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine bakılırsa değkonukenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon fail bölümleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik konstrüksiyondadır. Yüce frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı kelime sıklığı elde eylemek muhtevain kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar muhtevain tercih edilmektedir. Elektriksel irtibatların esenlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.